Διακρίσεις Ελλήνων Αθλητών – SOFIA BULGARIA

Δελτίο Τύπου  Α.Σ. Ολυμπιάδα 2000

Ανοιχτό διεθνές πρωτάθλημα taekwondo wtf διεξήχθη στην Βουλγαρία, 1st HEREYA TROPHY/1ST KOREAN AMBASSADOR’S, στις 29-30 Νοεμβρίου 2014.

Οι ηλικιακές κατηγορίες που αγωνίστηκαν ήταν πανπαίδες/πανκορασίδες έως και ανδρών/γυναικών με συμμετοχές 917 αθλητές/τριες, 91 ομάδες- σύλλογοι από  12 χώρες.

Ο σύλλογός μας έλαβε μέρος με 14 αθλητές/τριες και κατέκτησε 11 μετάλλια εκ των οποίων:

3 χρυσά-5 αργυρά-3 χάλκινα και 3 5ες θέσεις,κατατάσσοντάς μας μέσα στους πρώτους συλλόγους του τουρνουά.

1 Χρυσό Κουθουρίδης Γιώργος -33 παίδων
1 Αργυρό Δελλή Ανδριάνα -55 κορασίδων
2 Χάλκινα Σκοτώρης Γιώργος -49 παίδων Τοπσακάλ Ιωάννα σύν 59 κορασίδων
2 5ες θέσεις Κεχαγιά Δέσποινα -51 κορασίδων και Ζεμπερίδης Γιώργος -68 εφήβων.

Ο προπονητής του συλλόγου και το διοικητικό συμβούλιο συγχαίρουν τους αθλητές  οι οποίοι γι ακόμη μια φορά  έκαναν υπερήφανους τόσο εμάς όσο και όλη την Ελλάδα αφού η σημαία μας ήταν συνεχόμενα στο βάθρο. Να σημειωθεί ότι λόγω τραυματισμού οι αθλητές μας Κατσωρχης και Κεραμιτσης δεν αγωνίστηκαν στον τελικό.

Κατηγορίες:Όλα τα Νέα

Σχόλια που περιέχουν προσβολή της προσωπικότητας, δυσφήμηση ή εξύβριση δεν θα γίνονται αποδεκτά.