Διακρίσεις Ελλήνων στο Bosnia Open 2015 (G-1)

Βοσνία 2015 – Πηγή WTM

G1 WTF

Το 1ο  Βοσνία Open 2015, πραγματοποιήθηκε το  Σαββατοκύριακο 31-1 Ιανουαρίου στο Σεράγεβο με συμμετοχή πάνω από 500 αθλητές.

Τέσσερις Έλληνες αθλητές κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο των νικητών.

1.- Η Ιωάννα Κουτσού , αθλήτρια του Α.Σ. Δαναού Ωραιοκάστρου, αγωνίστηκε  στα – 46 γυναικών και κατέκτησε την 2η θέση.

2.- Ο Απόστολος Τεληκοστόγλου του Α.Σ. Μακεδονικής Δύναμης Κοζάνης, αγωνίστηκε στα -87 ανδρών και κατέκτησε  την 2η θέση.

3.- Ο Μεχτερίδης Στυλιανός  του Α.Σ. Μακεδονικής Δύναμης Κοζάνης, αγωνίστηκε στα -68 κιλά ανδρών και κατέκτησε την 3η θέση.

4.-Ο Νικόλαος Τζέλλος  του Α.Σ. Μακεδονικής Δύναμης Κοζάνης, αγωνίστηκε στα -80 κιλά ανδρών και κατέκτησε την 3η θέση.

Να αναφέρουμε και την διάκριση της αθλήτρια από την Κύπρο που τελευταία κυριαρχεί στην κατηγορία – 46 γυναικών,  Κυριακή Κουτούκη 1η θέση  στην κατηγορία – 46 γυναικών.

Χρυσο μετάλλιο και 1η θέση κατεκτησε ο αθλητής του συλλόγου ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΖΗΚΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ στο Διεθνές Πρωταθλημα G1 Tournament Bosnia Open!Ο Σίνδρος κατέκτησε επάξια την 1η θέση κερδίζοντας 3 καταπληκτικόυς αγωνες στη κατηγορία -49 cadets!Επίσης με την αποστολή του συλλόγου «ΖΗΚΟΣ» συμμετείχε και ο Πρωταθλητής Κούσκος Σπυρίδων που κέρδισε τον πρώτο αντίπαλο του απο την Γαλλία και ηττήθηκε στον 2ο αγώνα! !Το Δ.

Κατηγορίες:G events WTF

Σχόλια που περιέχουν προσβολή της προσωπικότητας, δυσφήμηση ή εξύβριση δεν θα γίνονται αποδεκτά.