Αποτελέσματα της Εθνικής στο W.Champ. – WTF 2015.

20150516-IMG_5345
Ασπρογέρακα  Ανδριάνα 3η Παγκόσμια 2015  , χάλκινο μετάλλιο 
στην κατηγορία -53 γυναικών
7η μέρα Δευτέρα  18 Μάη 2015  αγωνίζονται  οι κατηγορίες   (F-62 και Μ έως 80 kg)

ΜΗΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ, έχασε στον πρώτο αγώνα ( 303) απο την αθλήτρια  Xiao FENG  (MAC) με σκορ  7 -11.

ΤΖΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, έχασε από τον αθλητή του Ιράν Mahdi KHODABAKHSHI  στον δεύτερο αγώνα (315) με σκορ 3 – 5.
Final

 Women’s -62 kg  Men’s -80 kg
 1 – Irem Yaman (TUR)  1 – Mahdi Khobadakhshi (IRI)
 2 – Marta Calvo (ESP)  2 – Damon Sansum (GB)
 3 – Belanouskaya (BLR)  3 – Aaron Cook (MDA)
 3 – Rachel Booth (GBR  3 – Tahir Guelec (GER)

6η μέρα Κυριακή 17 Μάη 2015 /  F-57kg and M-63kg

Η Κοντού Σταυρούλα κέρδισε στον πρώτο αγώνα την αθλήτρια της Ιταλίας με 3 – 2 και έχασε στον δεύτερο αγώνα 514 από την αθλήτρια της Γερμανίας 4 – 8.

Στην κατηγορία Μ – 63 η Ελλάδα δεν έχει αθλητή.

Final 

Women’s -57 kg Men’s -63 kg
1 – Mayu Hamada (JPN  1 – Jaouad Achab (BEL
2 – Eva Calvo (ESP  2 – Joel Gonzalez (ESP)
3 – Edina Kotsis (HUN)  3 – Saul Gutierrez (MEX)
3 – Kimia Alizadeh (IRI)  3 – Abolfazl Yaghoubi (IRI)

 

5η μέρα  – Σάββατο 16 Μάη 2015 /   (F-73kg, M-87kg and M+87kg)

Χριστίδου -73, έχασε απο την αθλήτρια της Αιγύπτου στον πρώτο αγώνα 3 -5.

Τελικοστόγλου -87, κέρδισε στον πρώτο αγώνα  τον αθλητή της Βραζιλίας 6 -5 , έχασε στον δεύτερο απο τον Ρώσο αθλητή 9 – 15.

Γκόλτσιος + 87, κέρδισε τον αθλητή απο το Καζακστάν 11- 9 και συνεχίζει για τον δεύτερο αγώνα.Στον δεύτερο αγώνα ( 119 ) έχασε από τον αθλητή της Γερμανίας 2 – 3.

Τελικά αποτελέσματα

  Female ‐73kg  Male +87kg
 1 KOR Hyeri OH  1 UZB Dmitriy SHOKIN
 2 CHN Shuyin ZHENG  2 CIV Firmin ZOKOU
 3 CRO Iva RADOS  3 GAB Anthony OBAME
 3 USA Jackie GALLOWAY  3 CUB Robelis DESPAIGNE
 Male ‐87kg
  1 AZE Radik ISAEV
 2 UZB Jasur BAYKUZIYEV
 3 CUB Rafael CASTILLO
 3 RUS Vladislav LARIN

4η μέρα – Παρασκευή 15 Μάη   αγωνίζονται  οι κατηγορίες (F-53 kg, 73 kg + και Μ-54 kg) 

ΑΣΠΡΟΓΕΡΑΚΑ ΑΝΔΡΙΑΝΑ, Κέρδισε τον πρώτο αγώνα 20 – 1, πέρασε και τον δεύτερο νικώντας την αθλήτρια της Τουρκίας 11 – 9, πέρασε επίσης την αθλήτρια της Ουκρανίας στον 3ο αγώνα 5 – 4 και  στην συνέχεια νίκησε την αθλήτρια της Κούβας στον 4ο αγώνα, με σκορ 5-4, έτσι κατάφερε να προκριθεί στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Δείτε σε απ’ ευθείας μετάδοση την προσπάθεια της Ελληνίδας αθλήτριας το Σάββατο ώρα 17.00΄.

ΣΑΛΙΝΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ  έχασε στον πρώτο αγώνα απο την αθλήτρια της Αγγλίας 7 – 13.

ΣΙΜΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, έχασε στον δεύτερο αγώνα (319 ) από τον αθλητή της Ιαπωνίας 12- 21.   Final Podiums

Women’s +73 kg Women’s -53 kg
 1 – Bianca Walkden (GBR)  1 – Geun-byeol Lim (KOR)
 2 – Gwladys Epangue (FRA)  2 – Yun-Wen Huang (TPE)
 3 – Olga Ivanova (RUS)  3 – Ana Zaninovic (CRO)
 3 – Nafia Kus (TUR)  3 – Andriana Asprogeraka (GRE)
 Men’s -54 kg
 1 – Tae-hun Kim (KOR)
 2 – Stanislav Denisov (RUS)
 3 – Ramnarong Sawekwiharee (THA)
 3 – Venilton Teixeira (BRA)

3η μέρα – Πέμπτη 14 Μαΐου αγωνίζονται οι κατηγορίες (F-67 kg και Μ-68 kg)

ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ, κέρδισε τον πρώτο αγώνα την αθλήτρια της Χιλής 12-3, έχασε απο την αθλήτρια της Κίνας 7-10.

ΜΕΧΤΕΡΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ , κέρδισε τον πρώτο αγώνα τον αθλητή της Ακτής Ελεφαντοστού στον χρυσό πόντο, 13 -13 ο κανονικός αγώνας. Στον δεύτερο αγώνα έχασε από τον αθλητής της Ρωσίας 3 -15.

Final

Men’s -68 kg Women’s -67 kg
1 – Servet Tazegul (TUR)  1 – Chia Chia Chuang (TPE)
2 – Alexey Denisenko (RUS)  2 – Nur Tatar (TUR)
3 – Dong-yun Shin (KOR)  3 – Katherine Dumar (COL)
3 – José Antonio Rosillo (ESP)  3 – Paige McPherson (USA

  2η μέρα – Τετάρτη 13 Μάη κατηγορίες  F – 49 & M – 74

ΜΟΚΑ ΝΑΤΑΛΙΑ , έχασε στον πρώτο αγώνα απο την αθλήτρια της Ουγγαρίας 0 – 5

ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, πολύ καλό ξεκίνημα στα – 74 έκανε ο  Έλληνας πρωταθλητής , κέρδισε τους δύο πρώτους αγώνες με σκορ 8 -4 και 9 – 8 και έχασε στον   τρίτο αγώνα με σκορ 8 – 10.

Τελικά αποτελέσματα

 Female ‐49kg  Male ‐74kg
 1 KOR Min‐Ah HA KOR 1 IRI Masoud HAJIZAVAREH
 2 CHN Jingyu WU CHN  2 UZB Nikita RAFALOVICH
 3 RUS Svetlana IGUMENOVA  3 MLI Ismael COULIBALY
 3 SRB Tijana BOGDANOVIC  3 RUS Albert GAUN RUS‐

1η μέρα Τρίτη 12 Μαΐου  αγωνίστηκαν  οι κατηγορίες    (F-46 kg και Μ-58 kg)

ΚΟΥΤΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ,  έχασε στον πρώτο αγώνα από την αθλήτρια της Τουρκίας 2 -1

ΦΑΚΙΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ,  κέρδισε τον πρώτο αγώνα και έχασε στον δεύτερο από τον αθλητή της εθνικής Γερμανίας  5 – 1

Final 

 Men’s -58 kg  Women’s -46 kg
 1 – Farzan Ashour Zadeh Fallah (IRI)  1 – Panipak Wongpattanakit (THA)
 2 – Si Mohamed Ketbi (WTF)  2 – Iryna Romoldanova (UKR)
 3 – Ruslan Poiseev (RUS)  3 – Wan-Ting Lin (TPE)
 3 – Shuai Zhao (CHN)  3 – Iris Tang Sing (BRA)

Advertisements


Κατηγορίες:Εθνική Ομάδα, Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

Σχόλια που περιέχουν προσβολή της προσωπικότητας, δυσφήμηση ή εξύβριση δεν θα γίνονται αποδεκτά.

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: