Croatia Open 2015 (G-1) – Αποτελέσματα

Ασπρογέρακα Ανδριάνα 3η Παγκόσμια 2015 , χάλκινο μετάλλιο 
στην κατηγορία -53 γυναικών
7  & 8 Νοεμβρίου 2015
Βαραζντίν, Κροατία
Κατηγορία εκδήλωσης G-1

Η Ελληνίδα αθλήτρια Ασπρογέρακα Ανδριάνα  του Α.Σ. Άτλαντα Περιστερίου, κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία -57 Γυναικών.

Στην Γενική κατάταξη το Ιράν κυριάρχησε στην  διοργάνωση της Κροατίας , κατακτώντας τα 4 από τα 16 χρυσά μετάλλια. Τα άλλα δύο έθνη που κατάφεραν να κερδίσουν περισσότερα από 1 χρυσά, ήταν η Κορέα και το Βέλγιο, με 2 χρυσά το καθένα.  Ισπανία,  Ακτή Ελεφαντοστού,  Ταϊλάνδη, Ταϊβάν, Βενεζουέλα, Τουρκία, Σουηδία και ΗΠΑ,  πήραν 1 χρυσό η κάθε μία.

Όλα τα αποτελέσματα:

 Men’s -54 kg

1. ARMIN HADIPOUR SEIGHALANI, IRAN NT (IRN)
2. JACK WOOLLEY, SOUTH DUBLIN (IRL)
3. ANDRIUS KLEMAS, CENTRE OF MARTIAL ARTS (LTU)
3. NIMROD KRIVISHKIY, ISRAEL NT (ISR)

 Men’s -74 kg

1. DANIEL QUESADA BARRERA, SPAIN (ESP)
2. TONI KANAET, MARJAN (HRV)
3. JULIO FERREIRA, SPORTING CLUBE DE BRAGA (PRT)
3. FARZAD ZOLGHADRI, IRAN NT (IRN)

 Men’s -58 kg

1. SALAHEDDINE BENSALEH, FLEMISH TTKD UNION (BEL)
2. MOHAMMAD KAZEMIFOUSHAZDEH, IRAN NT (IRN)
3. MAX CATER, GREAT BRITAIN NT (GBR)
3. MILOŠ GLADOVIĆ, SERBIAN NT (SRB)

 Men’s -80 kg

1. CHEICK SALLAH JUNIOR CISSE, COTE D IVOIRE (CIV)
2. TAHIR GÜLEC, GERMANY NT (DEU)
3. PIOTR PAZINSKI, POLISH NT (POL)
3. YUNUS SARI, TURKISH NT (TUR)

 Men’s -63 kg

1. SEOKBAE KIM, SAMSUNG S1 (KOR)
2. JOEL GONZALEZ BONILLA, SPAIN (ESP)
3. DENI ANDRUN RAZIC, OSVIT (HRV)
3. JAVIER PEREZ POLO, SPAIN (ESP)

Men’s -87 kg

1. OMID AMIDI, IRAN NT (IRN)
2. MBAR NDAYE, FRANCE NT (FRA)
3. MOHAMMED ELHATRI, NORWAY NT (NOR)
3. MILOŠ GOLUBOVIĆ, SERBIAN NT (SRB)

 Men’s -68 kg

1. BEHNAM ASBAGHIKHANGHAH, IRAN NT (IRN)
2. ABOLFAZL YAGHOUBIJOUYBARI, IRAN NT (IRN)
3. KAROL ROBAK, POLISH NT (POL)
3. ENES ACIKEL, TEAM AUSTRIA (AUT)

 Men’s +87 kg

1. SAJJAD MARDANI, IRAN NT (IRN)
2. RAZAK ALFAGA, BSV FRIEDRICHSHAFEN (DEU)
3. SABIT BUGRAHAN KARAKAS, IZMIR (TUR)
3. VEDRAN GOLEC, JASTREB (HRV)

 Women’s -46 kg

1. KIM SO-HUI, KOREA TKD ASS. (KOR)
2. VALERIA SANTOS, PRO TEAM BRAZIL (BRA)
3. DEANNA KYRIAZOPOULOS, TEAM AUS (AUS)
3. TENA MARINOVIĆ, METALAC (HRV)

 Women’s -62 kg

1. ADANYS CORDERO, VENEZUELA NT (VEN)
2. RABIA GÜLEC, GERMANY NT (DEU)
3. MARINA SUMIĆ, METALAC (HRV)
3. HEDAYA MALAK, EGYPT NT (EGY)

 Women’s -49 kg

1. PANIPAK WONGPATTANAKIT, THAILAND TEAM (THA)
2. CHANATIP SONKHAM, THAILAND TEAM (THA)
3. PAULA BENES IBANEZ, SPAIN (ESP)
3. GIULIANA FEDERICI, GERMANY NT (DEU)

 Women’s -67 kg

1. ELIN JOHANSSON, SOO SHIM HIGH PERFORMANCE
(SWE)
2. ANASTASIIA BARYSHNIKOVA, RUSSIAN NT (RUS)
3. RUTH MARIE CHRISTELLE GBAGBI, COTE D IVOIRE (CIV)
3. MATEA JELIĆ, DIV KNIN (HRV)

 Women’s -53 kg

1. YUN WEN HUANG, CHINESE TAIPEI TEAM (TWN)
2. ANA ZANINOVIĆ, MARJAN (HRV)
3. LUCIJA ZANINOVIĆ, MARJAN (HRV)
3. FLORIANE LIBORIO, FRANCE NT (FRA)

 Women’s -73 kg

1. NUR TATAR, TURKISH NT (TUR)
2. YANNA SCHNEIDER, GERMANY NT (DEU)
3. PETRA MATIJAŠEVIĆ, MARJAN (HRV)
3. CAROLINA FERNANDEZ, VENEZUELA NT (VEN)

 Women’s -57 kg

1. RAHELEH ASEMANI, FLEMISH TTKD UNION (BEL)
2. EVELYN GONDA, HPAC (CAN)
3. ADRIANA MARTINEZ, VENEZUELA NT (VEN)
3. ADRIANNA ASPROGERAKA, A.C ATLANTAS PERISTERIOU
(GRC)

 Women’s +73 kg

1. JACKIE GALLOWAY, USA NT (USA)
2. ANA BAJIĆ, SERBIAN NT (SRB)
3. OLGA IVANOVA, CHELYABINSK TEAM, KORYO (RUS)
3. ALEKSANDRA KOWALCZUK, POLISH NT (POL

Πηγή: WTM

Advertisements

Σχόλια που περιέχουν προσβολή της προσωπικότητας, δυσφήμηση ή εξύβριση δεν θα γίνονται αποδεκτά.

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s