6th European Taekwondo Championships Under 21

Ξεκινάει την Πέμπτη 19 Νοεμβρίου το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων ( έως 21 ) το οποίο θα διεξαχθεί στο Βουκουρέστι για 4 μέρες,  έως και την Κυριακή 22 Νοεμβρίου. Κάθε μέρα θα πραγματοποιούνται οι αγώνες τεσσάρων  κατηγοριών, δύο ανδρών και δύο γυναικών, με ώρα έναρξης  την 09.00.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε ξεχωριστά το πρόγραμμα για την κάθε μέρα, τους Έλληνες αθλητές που αγωνίζονται, καθώς και τους πρώτους αθλητές της κάθε κατηγορίας σύμφωνα με την κατάταξη της WTF.

Το greece group εύχεται  στην Ελληνική Εθνική Ομάδα «καλό αγώνα»

Η ώρα στο Βουκουρέστι είναι ίδια με την ώρα Ελλάδας.

Ημέρα 1 – 19 Νοεμβρίου

COMPETITION  Male: -54Kg, -58Kg / Female: -46Kg, -49Kg

Αποτελέσματα: Ο Παναγιώτης Χάγιας έφτασε στα ημιτελικά της διοργάνωσης και έτσι την πρώτη μέρα μπορούμε να χαρούμε  το πρώτο χάλκινο  μετάλλιο για την Ελλάδα.

19/11/2015 at 15:11 Semifinal 121 Chagias, Panagiotis Artamonov, Mikhail 1-13 Points Gap
M -54Kg 1 Tortosa Cabrera, Jesus, ESP

2 Artamonov, Mikhail, RUS

3 Binev, Kaloyan, BUL

3 Chagias, Panagiotis, GRE

F -46Kg 1 Kouttouki, Kyriaki, CYP

2 Danshina, Oleksandra, UKR

3 Federici, Giuliana, GER

3 Akalin, Ruhat, TUR

M -58Kg 1 Iskakov, Zhanat, RUS

2 Bensaleh, Salaheddine, BEL

3 Aliu, Egers, ALB

3 Serbanescu, Edi, ISR

F -49Kg 1 Gueler Nur, Sueheda, GER

2 Kustova, Iuliia, RUS

3 Dosucukur, Zehra, TUR

3 Damnjanovic, Sara, SRB

Εδώ η κλήρωση των αγώνων.

Οι Έλληνες αθλητές:

Παναγιώτη Χάγια (ΑΓΣ Βύρωνα, -54κ.) Παύλος Λιότσος (ΑΣ Άλμπατρος, -58κ.)

Παναγιώτα Τσιάπα (ΑΣ WTF Ιωαννίνων, -46κ.) Αναστασία Καρασπήλιου (ΑΣΓ Αστραπή Πατρών, -49κ.)

Οι πρώτοι στην κατάταξη:Tortosa Cabrera, Jesus ESP National Team Spain ESP / Bensaleh, Salaheddine BEL National Team Belgium / Kouttouki, Kyriaki CYP National Team Cyprus / Nicoli, Erica ITA National Team Italy

Ημέρα 2 – 20 Νοεμβρίου

COMPETITION  Male: -63Kg, -68Kg / Female: -53Kg, -57Kg

Αποτελέσματα:  H ΓΑΛΑΖΟΥΛΑ Αναστασία πέρασε με επιτυχία την πρόκριση αλλά   έχασε στον προημιτελικό αγώνα απο την αθλήτρια της Τουρκίας, χάθηκε έτσι η ευκαιρία  για μια θέση στα μετάλλια. Οι υπόλοιποι τρείς αθλητές μας δεν κατάφεραν να περάσουν την δοκιμασία των προκριματικών αγώνων.

20/11/2015 at 16:48 Quarter final 329 Galazoula, Anastasia Irida Altunel, Durdane 2-15 Points Gap
Senior, Female-A -57 kg GRE National Team Greece TUR National Team Turkey
20/11/2015 at 11:32 Preliminary 310 Tsokanos, Alexios Crescenzi, Simone 5-17 Points Gap
Senior, Male-A -63 kg GRE National Team Greece ITA National Team Italy
20/11/2015 at 12:37 Preliminary 315 Tsantoukla, Apostolia Nagy, Nikolett 0-7 On points
Senior, Female-A -53 kg GRE National Team Greece HUN National Team Hungary

 

20/11/2015 at 14:58 Preliminary 218 Konstantinos, Chamalidis Klemas, Aurimas 2-4 On points
Senior, Male-A -68 kg GRE National Team Greece LTU National Team Lithuania
M -63Kg 1. Ketbi, Si MohamedNational Team Belgium
2.Altunel, Durdane National Team Russia
F -53Kg 1.Kudashova, TatianaNational Team Russia
2.Mihaila, Malina Mariana National Team Romania
M -68Kg
1.Khramtcov, Maksim National Team Russia
2.Robak, Karol National Team Poland
F -57Kg 1.Altunel, Durdane National Team Turkey
2.Celin, Lauryguan National Team France

Η κλήρωση της δεύτερης μέρας…..
09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals NSH / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Αλέξιος Τσοκανος (ΑΣ Έκρηξη Πατρών, -63κ.) / Κωνσταντίνος Χαμαλίδης (ΑΣ Φίλιππος Αλεξανδρείας, -68κ.) / Αποστολία Τσαντουκλα (ΑΣ Κουμγκάν, -53κ.) / Αναστασία Γαλαζουλα (ΑΣ Γέρακας, -57κ

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Perez Polo, Javier ESP National Team Spain / Robak, Karol POL National Team Poland / Folgmann, Madeline GER National Team Germany / Glasnovic, Nikita SWE National Team Sweden

 

Ημέρα 3 –  21 Νοεμβρίου

COMPETITION  Male: -74Kg, -80Kg  / Female: -62Kg, -67Kg

Η Κλήρωση της 3ης μέρας

Αποτελέσματα : O Τελικοστόγλου Αποστόλης κατάφερε να φτάσει τα προημιτελικά της διοργάνωσης, όπου όμως δεν κατάφερε να ξεπεράσει τον αθλητή της Ισπανίας. Οι άλλοι τρείς αθλητές της εθνικής μας δεν πέρασαν τους αγώνες της πρόκρισης.

21/11/2015 at 13:01 Quarter final 219 Silva Pazos, Xian Telikostoglou, Apostolos 13-1 Points Gap
Senior, Male-A -80 kg ESP National Team Spain GRE National Team Greece
21/11/2015 at 09:33 Preliminary 302 Georgiadis, Thomas Stani?, Mark 0-12 Points Gap
Senior, Male-A -74 kg GRE National Team Greece SVN National Team Slovenia
21/11/2015 at 09:52 Preliminary 105 Sarri, Evgenia Stankevich, Aliaksandra 4-9 On points
Senior, Female-A -62 kg GRE National Team Greece BLR National Team Belarus
21/11/2015 at 12:39 Preliminary 317 Desylla, Ioanna Stavroula Lemajic, Dunja 2-12 On points
Senior, Female-A -67 kg GRE National Team Greece SVN National Team Slovenia
M -74Kg 1. Quesada Barrera,
National Team Spain2. Daniel – Stani, Mark
National Team Slovenia
F -62Kg 1. Yaman, Irem National Team Turkey2. Ciuchitu, Ana National Team Moldova
M -80Kg 1. Kamaletdinov, Kirill National Team Russia

2.  Kolev, Yordan National Team Bulgaria

F -67Kg 1. Ishchenko, Darya

National Team Russia

2. Ulfig, Jagoda National Team Poland

09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Θωμάς Γεωργιάδης (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές, -74κ.) / Απόστολος Τεληκώστογλου (ΑΓΣ Μακεδονική Δύναμη Κοζάνης, -80κ.) / Ευγενία Σαρρή (ΑΣ Αίαντας Αγ. Δημητρίου, -62κ.) / Ιωάννα Σταυρούλα Δεσύλλα (ΑΣ Δάφνης, -67κ.)

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Holubowicz, Karol POL National Team Poland / Angyal, Adrian SVK National Team Slovakia / Calvo Gomez, Marta ESP National Team Spain / Ulfig, Jagoda POL National Team Poland

Ημέρα  4 – 22 Νοεμβρίου 

COMPETITION Male: -87Kg, +87Kg  / Female: -73Kg, +73Kg

Η κλήρωση: DRAWSHEETS SUNDAY

Αποτελέσματα: 2ο και ασημένιο, το δεύτερο μετάλλιο για την Εθνική μας.

Ο Διαμαντίδης Ιωσήφ πέρασε στην φάση των ημιτελικών αγώνων στην κατηγορία των – 87 κιλών εξασφαλίζοντας έτσι το δεύτερο μετάλλιο για τα εθνικά μας χρώματα.   Στην φάση των ημιτελικών κέρδισε τον αθλητή της Ρουμανίας μπαίνοντας  έτσι στους τελικούς με πολλές υποσχέσεις στην διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου. Στον τελικό αγώνα δεν κατάφερε να κερδίσει τον αθλητή της Ρωσίας και έτσι κέρδισε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία του.

Η Ντιντού Θεοδώρα έχασε στα προημιτελικά της διοργάνωσης, ενώ οι άλλοι δύο Έλληνες αθλητές έχασαν στον πρώτο τους αγώνα. Παρακάτω μπορείτε να δείτε τους αγώνες των αθλητών μας.

22/11/2015 at 12:40 Final 215 Kirillov, Oleg Diamantidis, Iosif 16-3 Points Gap
Senior, Male-A -87 kg RUS National Team Russia GRE National Team Greece
2/11/2015 at 10:44 Semifinal 310 Diamantidis, Iosif Roseanu, Claudiu 11-10 On points
Senior, Male-A -87 kg GRE National Team Greece ROU National Team Romania
22/11/2015 at 10:01 Quarter final 105 Kobal, Lucijan Diamantidis, Iosif 5-6 On points
Senior, Male-A -87 kg SVN National Team Slovenia GRE National Team Greece
22/11/2015 at 09:00 Preliminary 201 Ignatiy, Danylo Tsachtsirlis, Dimitrios 1-0 Points Gap
Senior, Male-A +87 kg UKR National Team Ukraine GRE National Team Greece
22/11/2015 at 09:11 Preliminary 302 Moisidou, Maria Kus, Nafia 0-13 Points Gap
Senior, Female-A -73 kg GRE National Team Greece TUR National Team Turkey
22/11/2015 at 10:02 Quarter final 205 Brandl, Lorena Ntintou, Theodora 30-2 Points Gap
Senior, Female-A +73 kg GER National Team Germany GRE National Team Greece
M -87Kg 1 Kirillov, Oleg, RUS

2 Diamantidis, Iosif, GRE

3 Roseanu, Claudiu, ROU

3 Korucu, Mehmet, TUR

F -73Kg 1 Kus, Nafia, TUR

2 Bajic, Ana, SRB

3 Schneider, Yanna, GER

3 Martinez Gonzalez, Aida, ESP

M +87Kg 1 Ayukaev, Rafael, RUS

2 El Yazidi, Omar, FRA

3 Djoric, Aleksandar, SRB

3 Ignatiy, Danylo, UKR

F +73Kg 1 Brandl, Lorena, GER (81)

2 Leyes Ausio, Mariona, ESP

3 Kowalczuk, Aleksandra, POL

3 Dolzhikova, Elizaveta, RUS

09:00 – 13:00 Preliminaries / 13:00 – 14:30 Lunch Break NSH / 15:30 – 18:30 Preliminaries & Semi-Finals / 18:30 – 20:30 Finals & Awarding Ceremony / 21:00 – 22:00 Closing Ceremony

Οι Έλληνες αθλητές: Ιωσήφ Διαμαντίδης (ΑΣ Νέα Φλόγα Πολίχνης, -87κ.) / Δημήτριος Τσαχτσιρλής (ΑΣ Μακεδονική Ασπίδα Κουφαλίων, +87κ.) / Μαρία Μωϋσίδου (ΑΣ Χουαράνγκ Μαχητές, -73κ.) / Θεοδώρα Ντίντου (ΑΟ Τυρνάβου, +73κ.)

Οι πρώτοι στην κατάταξη: Roseanu, Claudiu ROU National Team Romania / El Yazidi, Omar FRA National Team France / Schneider, Yanna GER National Team Germany / Kowalczuk, Aleksandra POL National Team Poland

Εδώ δείτε τις συμμετοχές και την κατάταξη των αθλητών….

Advertisements


Κατηγορίες:Εθνική Ομάδα

Σχόλια που περιέχουν προσβολή της προσωπικότητας, δυσφήμηση ή εξύβριση δεν θα γίνονται αποδεκτά.

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s

Αρέσει σε %d bloggers: