Κορέα, «πανταχού παρών» στο GP της Μόσχας

Η πρώτη χώρα στον κόσμο με 10 μετάλλια σε 8 κατηγορίες.

Οι αθλητές της Κορέας συμμετείχαν σε όλους τους ημιτελικούς αγώνες του Moscow 2017 Grand Prix Series και ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών και στις 8 κατηγορίες ( 4 ανδρών και 4 γυναικών) της διοργάνωσης. Στην κατηγορία – 57 των γυναικών αντίπαλες στον τελικό ήταν δύο αθλήτριες της Κορέας , στην +67 γυναικών κατέκτησε την 2η και την 3η θέση και από τις 4 κατηγορίες των Ανδρών κέρδισε τις δύο.  Τρία χρυσά, τέσσερα ασημένια και τρία χάλκινα, σύνολο 10 μετάλλια σε 8 κατηγορίες.

Το γεγονός αυτό συμβαίνει για πρώτη φορά, μόνο η Κορέα πέτυχε να κερδίσει μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες  ενός Grand Prix και μάλιστα δύο περισσότερα από το σύνολο των κατηγοριών.

Στις Γυναίκες

Κατηγορία: Seniors Female A -49  , 2nd 137 KIM, SO-HUI REPUBLIC OF KOREA KOR

Κατηγορία: Seniors Female A -57 ,1st 138 LEE, AH-REUM REPUBLIC OF KOREA KOR και 2nd 135 KIM, SO-HEE REPUBLIC OF KOREA KOR

Κατηγορία: Seniors Female A -67 , 3rd 132 OH, HYERI REPUBLIC OF KOREA KOR

Κατηγορία:Seniors Female A +67, 2nd 134 KIM, BICH-NA REPUBLIC OF KOREA KOR και 3rd 139 LEE, DA-BIN REPUBLIC OF KOREA KOR